13950331100بالله التوفيق- دعوت به مشاركت و حضور در برگزاری همایش ملّی فنّاوری های بومی ایران

 13950331100  

Invitation to Participate and Attend in Preparation to Hold the National Conference of the Society of Indigenous Technologies of Iran.

در راستای امکانسنجی اجرا و توسعه برنامه های دهه دوّم فعّالیت های انجمن فناوری های بومی ایران(افبا)، به منظور شناختن و شناساندن ابعاد گسترده فناوری های بومی و توجه دادن به ارزش های نهفته در این بخش از میراث کهن و کنونی فرهنگی ایران شکل گرفته  است. انجمن از یک سو در راستای انطباق فناوری های بومی با دانش امروز و به روز کردن آن، و از سوی دیگر در بومی کردن فناوری های نوین و تطبیق آن با ویژگی های فرهنگ ایرانی کوشش خواهد نمود. این فعالیت¬ ها از طریق ارتباط هر چه بیشتر با مراکز علمی پژوهشی و حرفه ای انجام می گیرد و کمیته های مختلفی که به تناسب گوناگونی حوزه های کاری تشکیل شده است تا این تلاش ها سامان یابد.

با کمال خوشوقتی به اطلاع می رساند افبا در نظر دارد سومین همایش ملّی فنّاوری های بومی ایران را با همکاری مراکز علمی پژوهشی و حرفه ای با تأکید بر محور های زیر برگزار نماید:

محورهای کلّی

1.            شناخت فناوری های بومی ایران

2.            به روز کردن فناوری های بومی ایران

3.            ایجاد تکنولوژی های جدید بر مبنای فناوری های بومی ایران

4.            بومی سازی فناوری های نوین مطابق فرهنگ بومی ایران

5.            هدف نهایی: ایجاد حسّ خود باوری و خود اتکایی ملّی

محورهای جزئی

1.            فناوري بومي در حوزه هاي معماري و شاخه هاي وابسته

2.            فناوری بومی در حوزه هاي نساجي، هنرهاي دستي، رنگرزي و شاخه هاي وابسته

3.            فناوری بومي در حوزه هاي مواد (فلزات، سراميكها، پليمرها)، علوم زمين، شيمي، گياهان صنعتي و شاخه هاي وابسته

4.            فناوری بومي در حوزه هاي پزشكي، خوراك، پرورش و شكار حيوانات و شاخه هاي وابسته

5.            فناوری بومي در حوزه هاي مكانيك، ابزار، زمان و مكان سنجي و شاخه هاي وابسته

6.            فناوری بومی در علوم پايه، علوم رياضي فيزيك، نجوم، هندسه و علوم مهندسي

7.            فناوری بومي در حوزه هاي واژه شناسي، مردم شناسي، نوشتار و شاخه هاي وابسته

8.            بخش آزاد

امید است با ایجاد ارتباط هر چه بهتر میان متخصصان و ایران دوستان ارجمند نیل به هدف غایی خود باوری ملی آسان تر و هموارتر گردد.

بدين وسيله از تمامي اعضا و علاقه مندان  دعوت مي شود در جهت  بهینه سازی، اثربخشی و کارآیی هر چه بیشتر عرصه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های نوین و افزایش حس خودباوری و خود اتکایی،‌ درخواست ها و نكته نظرات ارزشمند خود را به رایانامه های این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال نماييد تا ضمن بررسی، اقدام مقتضی صورت گیرد.

13950331000بالله التوفيق- دعوت به مشاركت و حضور در جشنواره ملّي عرصه فنّاوری های بومي ايران

13950331000

Invitation to Participate and Attend in Preparation to Hold the Nation Festival in the Area of Indigenous Technologies of Iran.

انجمن فنّاوري هاي بومي ايران در راستای امکانسنجی اجرا و توسعه برنامه های دهه دوّم فعّالیت های انجمن فناوری های بومی ایران(افبا)، به منظور شناختن و شناساندن فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه فناوری های بومی با کمال خوشوقتی به اطلاع می رساند افبا در نظر دارد جشنواره ملّي عرصه فنّاوری های بومي ايران را با همکاری مراکز علمی پژوهشی و حرفه ای با تأکید بر محور های زیر برگزار نماید:

محورهای کلّی

            فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه شناخت فناوری های بومی ایران

            فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه به روز کردن فناوری های بومی ایران

            فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه ایجاد تکنولوژی های جدید بر مبنای فناوری های بومی ایران

            فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه بومی سازی فناوری های نوین مطابق فرهنگ بومی ایران

            فعّالان، دانشورزان و پیشکسوتان عرصه ایجاد حسّ خود باوری و خود اتکایی ملّی

امید است با ایجاد ارتباط هر چه بهتر میان متخصصان و ایران دوستان ارجمند نیل به هدف غایی خود باوری ملی آسان تر و هموارتر گردد.

بدين وسيله از تمامي اعضا و علاقه مندان  دعوت مي شود در جهت  بهینه سازی، اثربخشی و کارآیی هر چه بیشتر عرصه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های نوین و افزایش حس خودباوری و خود اتکایی،‌ درخواست ها و نكته نظرات ارزشمند خود را به رایانامه های این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال نماييد تا ضمن بررسی، اقدام مقتضی صورت گیرد.

139503121300 بالله التوفيق- برگزاري برنامه بازدید دانشجویان پزشکی، پرستاری از موزه علوم و فنّاوری

  Arranging  the visit  for the medicin  and nursing  students from the Museum of Science and Technologies     

در راستاي برنامه ريزي و اجراي فعالیت های دهه دوّم انجمن فناوری های بومی ایران پيرو سلسله نشست هاي علمی و سیاست گذاری انجمن فناوری های بومی ایران در ارتباط آگاهی از تلاش های دانشمندان ایرانی و مسلمان برنامه بازدید گروهی از دانشجویان پزشکی، پرستاری تهران از موزه علوم و فنّاوری در روز چهارشنبه 12/ دوازدهم برگزار می گردد. علاقه مندان می توانند جهت بهينه سازي بهتر اين برنامه، وضعیت اعلام حضور خود را از طریق شماره تلفن روابط عمومی: 02166022746و یا رایانامه های ذیل ارسال دارند. تا اقدام مقتضی به صورت بهينه صورت پذيرد.

ضمنا برای شرکت کنندگان گواهی حضور در برنامه صادر می گردد.

اميد كه با عنايات الهي و با تجربیّات و تلاشهای ارزنده شما دانشجویان علاقه مند بتوان در راستای ایجاد حس خودباوری و خود اتّکایی ملّی در زمینه فناوری های بومی و بومی سازی دستاوردهای نوین با تأکید بر رشته های تخصصی دانشگاهی گام هاي بهينه، كارا و اثربخشي برداشت. لطفا نکته نظرات ارزشمند، نحوه همکاریها و سایر شرایط خود را در اسرع وقت از طريق رايانامه و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید اعلام فرماييد تا نسبت به جمع بندي نهايي، اقدام لازم صورت گيرد.

 

 

 

139504141100بالله التوفيق- انجمن فنّاوري هاي بومي ايران امضا كرد: تفاهم نامه انجمن فنّاوري هاي بومي ايران و كميسيون ملّي يونسكو در ايران

139504141100

The Society of Indigenous Technologies of Iran Signed: Memorandum of Understanding with Unesco National Commission in Iran.

انجمن فنّاوري هاي بومي ايران در راستاي پروژه امكانسنجي اجرا و توسعه برنامه هاي دهه دوّم فعّاليت هاي خود با كميسيون ملّي يونسكو ايران  در ادامه رايزني ها و همكاري هاي فيمابين جهت تحكيم روابط و گسترش فعاليت تفاهم نامه همكاري امضا كردند در اين جلسه كه  با حضور 1- پرفسور ايرج گودرزنيا( رئيس هيئت مديره انجمن فنّاوري هاي بومي ايران و استاد برجسته دانشگاه صنعتي شريف)، 2- دكتر سعداله نصيري قيداري(دبير كميسيون ملّي يونسكو در ايران)4- دكتر سيامك خادمي( معاون اجرايي دبير كميسيون ملّي يونسكو در ايران) 3- دكتر رضا دادگر( مشاور رئيس هيئت مديره انجمن فنّاوري هاي بومي ايران)، در دفتر دبير كميسيون ملّي يونسكو در ايران در روز دوشنبه چهارهم تيرماه 1395ش برگزار شد، طرفين در اين جلسه در عملياتي كردن برنامه هاي مشترك ضمن امضاي تفاهم نامه در زمينه همكاري هاي مشترك به رايزني و تبادل نظر پرداختند.

بدين وسيله از تمامي اعضا وعلاقه مندان  دعوت مي شود در جهت  بهینه سازی، اثربخشی و کارآیی هر چه بیشتر عرصه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های نوین و افزایش حس خودباوری و خود اتکایی،‌ درخواست ها و نكته نظرات ارزشمند خود را به رایانامه های این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال نماييد تا ضمن بررسی، اقدام مقتضی صورت گیرد.

139503090800 بالله التوفيق- برگزاري برنامه بازدید دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری از موزه علوم و فنّاوری

Arranging the visit  for medical, paramedical and  nursing  students from the  Museum of Science and Technologies   

   در راستاي برنامه ريزي و اجراي فعالیت های دهه دوّم انجمن فناوری های بومی ایران پيرو سلسله نشست هاي علمی و سیاست گذاری انجمن فناوری های بومی ایران در ارتباط آگاهی از تلاش های دانشمندان ایرانی و مسلمان ، برنامه بازدید گروهی از دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری تهران از موزه علوم و فنّاوری در روزهای یکشنبه و دوشنبه 9/ نهم و 10/دهم برگزار می گردد. علاقه مندان می توانند جهت بهينه سازي بهتر اين برنامه، وضعیت اعلام حضور خود را از طریق شماره تلفن روابط عمومی: 02166022746و یا رایانامه های ذیل ارسال دارند. تا اقدام مقتضی به صورت بهينه صورت پذيرد.

ضمنا برای شرکت کنندگان گواهی حضور در برنامه صادر می گردد.

اميد كه با عنايات الهي و با تجربیّات و تلاشهای ارزنده شما دانشجویان علاقه مند بتوان در راستای ایجاد حس خودباوری و خود اتّکایی ملّی در زمینه فناوری های بومی و بومی سازی دستاوردهای نوین با تأکید بر رشته های تخصصی دانشگاهی گام هاي بهينه، كارا و اثربخشي برداشت. لطفا نکته نظرات ارزشمند، نحوه همکاریها و سایر شرایط خود را در اسرع وقت از طريق رايانامه و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید اعلام فرماييد تا نسبت به جمع بندي نهايي، اقدام لازم صورت گيرد.

 

 

 

صفحه 1 از 15

ورود به سایت

 


 اهداف افبا:

1- شناخت دانشگاهی فنّاوري هاي بومي ايران.

2- به روز كردن فنّاوري هاي بومي ایران.

3- ايجاد تكنولوژي هاي جديد بر مبناي

فنّاوري هاي بومي ايران.

4- بومي سازی فنّاوري هاي نوين مطابق

فرهنگ بومی  ايران.

 

هدف نهایی:

ایجاد حس خود باوری و خود اتکایی ملی

جستجو در سایت

نقشه سایت

محل قرارگیری: صفحه اصلیمطالب آزاد
GO_TO_TOP